BEYKOZ SANTRAL HALI KOLTUK YIKAMA | 0533 094 40 37

Kaliteli Bir Beykoz Halı Yıkama Firması Seçimi Nasıl Olmalı

Değerli Beykoz Halı Yıkama Müşterilerimiz. İdeal bir beykoz halı yıkama firması seçimi nasıl olmalı, halılarınızı teslim edeceğiniz halı yıkama firmasını seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir bu yazımızda bunları anlatmaya çalışacağız. Kirlenmiş halılarımızın yıkama zamanı geldiğinde onları gönül rahatlığı ile yıkamaya verecebileceğiniz bir firma aramanız halinde birazdan yazacağımız maddelere dikkat ederek seçim yaptığınızda hem kaliteli hizmet alabilir hem de sonradan başınızın ağrımasının önüne geçebilirsiniz. Unutmayın kalite asla tesadüf değildir. İyi bir firma seçerken dikkat edilecek hususları maddeler halinde yazalım.

- Herşeyden önce iyi bir beykoz halı yıkama firması kurumsal ve müşteri odaklı olmalı. Günübirlik para kazanmaktan çok kurumsal olarak varolma ve uzun yıllar halı yıkama sektöründe hizmet verme vizyonu ile yola çıkmış firmaların tercih edilmesi ilk dikkat edilecek husus olarak karşımıza çıkıyor.

- İlgili firmanın referansları sağlam olmalı. Daha önce halı yıkatmış ve memnun kalmış müşteriler en iyi gösterge olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derdi eskiler. Hiç bir firma kendini kötü ve kalitesiz olarak kabul etmez. Ancak bir firmanın kalitesi kendi söylemi ile değil yaptığı işi ile belli olur. Bu yönden bakıldığında aynı firmaya halılarını yıkatmış ve memnun kalmış insanların çokluğu kalite anlamında size çok iyi fikir verecektir.

- Halılarınızı teslim edeceğiniz beykoz halı yıkama firmasının tesisi büyük ve ful otomatik makina parkuru var mı. Çünkü sağlam bir ekipman her zaman işin yarısını halleder geri kalan kısmı çalışanların tecrübesi ve müşteriye ve işe karşı gösterdiği özenle ölçülür. Günümüz Türkiyesinde bu anlamda yerli üretim makinaların çokluğu sektör için bir avantaj olarak karşımızda durmaktadır. Aynı şekilde tesiste kullanılan deterjanın seçimine özen gösteriliyor mu? Bu seçim oldukça önemli zira halıları normal deterjanlar ile yıkayan firmalardan kaliteli hizmet alma şansınız çok az. Oysa sırf halı yıkama işi için üretilmiş halı şampuanları ile yıkanan halılar hem temizlik hem de parlaklık anlamında daha güzel sonuçlar elde edilmektedir. Yine halı şampuanı üretimi konusunda yerli firmalar yeterince çözüm sunmakta bu da sektörümüz için başka bir avantaj olarak kendini göstermektedir.

- Firma seçiminde diğer bir kriter gerek hizmet öncesi gerek hizmet sonrası müşteriye yaklaşımı nasıl. Kaba kibirli derdinizi anlatamayacağınız derecede iletişim bozuk firmalardan hizmet aldığınızda başınız ağrıyabilir. Müşterisine karşı nazik ve kibar bir yakşalım sergileyen firmalar hizmet sonrası da olası bir problemde sizinle ilgilenecek probleminizi çözme adına elinden gelen gayreti gösterecektir.

- El dokuma ve yün halı yıkama konusunda uzman mı? Bahsedilen halıların rengi karışma olasılığına karşı önlem alınmış mı bunlara da dikkat edilmeli. Halının türüne göre nasıl yıkanacağı konusunda uzman olması vazgeçilmez önemdedir. Çünkü bu tür tecrübe sahibi olmayan firmalar olası problemlerde takılıp kalacak üzülen siz olacaksınız.

- Aynı firma kayıtlı çalışan bir firmamı yoksa merdivenaltı diye tabir edilen mevsimlik ortaya çıkıp sonra kaybolan firmalardan mı? Aynı şekilde firma çalışanları kayıtlı ve tecrübeli mi? Hatta firmada çalışan personel sayısı yeterli mi? Bunlar belki hizmetin kalitesini etkilemez ama en azından hizmet süresini uzatıp sizi üzebilir.

Daha bir çok madde sayılabilir ama biz sizi sıkmamak adına şimdilik en önemlileri yazmakla yetinelim. Kaliteli hizmet almak için yukarda saydığımız maddelere dikkat etmeniz menfaatiniz icabıdır. Her iş de olduğu gibi halı yıkama işinde de kalite asla tesadüflere bırakılamaz. Başka yazılarımızda size farklı konularda bilgiler vermeye devam edeceğiz. Şimdilik hoşçakalın.

Bize Ulaşın


Copyright © 2019 | Beykoz Santral Halı & Koltuk Yıkama | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : Halı Yıkama Web Sitesi Tasarımı