BEYKOZ SANTRAL HALI KOLTUK YIKAMA | 0533 094 40 37

İdeal Bir Halı Yıkama Nasıl Olmalı

Merhabalar değerli beykoz halı yıkama müşterilerimiz;

İnternette yapılan beykoz halı yıkama nasıl olmalı aramalarından ya da halılarını bize yıkatan değerli müşterilerimizin sormuş olduğu halı yıkama ile ilgili merak edilen bir husus olduğu için bu yazımızda bununla ilgili bilgi vermeyi kendimize görev kabul ediyoruz. Paylaşımın hayatın bir gerçeği olduğunu kabul ederek diyoruz ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Gelelim mevzumuza;

Evinize gelen ücretsiz servis elemanlarımıza teslim ettiğiniz halılarınız nasıl yıkanıyor daha doğrusu yıkama esnasında nelere dikkat ediliyor halılar yıkama sürecinde hangi aşamalardan geçiyor merak edenler için açıklamaya çalışalım.

Halılar tesisimize geldiğinde yapılması gereken en önemli işlemler birincisi halıları türüne göre ayırmak çünkü her halı türü için farklı deterjan ve yıkama süreci olduğu için tüm halılar için aynı işlem yapmak doğru sonuç vermeyecek halılar istenilen düzeyde temizlenmiş olmayacaktır. Bu aşamada merdivenaltı işletmelerin yaptığı gibi tüm halıları tek bir havuza atıp toptan yıkamak kesinlikle yapılmaması gereken bir işlemdir. Halıları türüne göre ayırdıktan sonra diğer işlem halının detaylı incelenip lekelerin ve kirlilik durumunun gözlemlenmesi. Bunun sebebi ise halının kirliliğine ve lekelerine göre uygulanacak işleminde farklı olması. Yani halının türü kirlilik durumu leke durumu gibi ayrıntılara dikkat etmek halı yıkama işleminden mükemmel sonuça ulaşmak için atılması gereken çok önemli bir adım olduğu bu işin püf noktalarından biri.

Türüne kir ve leke durumuna göre ayrılan halılar daha sonra yıkama için makinaya alınır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus makinanın bilgisayar destekli ve full otomatik olmasının yanında fırça sayısının ve fırça sertliğinin uygun seviyede olması. Eğer sert fırça kullanılmaz ise halıdan kirlerin ve lekelerin tamamen arınması oldukça zor olmaktadır. Fırçalama işleminden sonra diğer önemli bir husus gelberi diye tabir edilen durulama sonrası deterjanın ve kirlerin halı üzerinden atılması işlemidir. İyi bir gelberi yapılmaz ise yine istenilen sonuca ulaşmak biraz zor olacaktır.

Yıkama esnasında diğer bir önemli husus herkesin malumu olduğu üzere iyi ve kaliteli bir deterjan kullanmaktır. Ülkemizde bu amaçla üretilmiş çok kaliteli halı şampuanları mevcut olup halı yıkamacılar için bu anlamda bir sıkıntı söz konusu değildir. Bitkisel bazlı ve antibakteriyel halı şampuanları hem halının temizlenmesi hem de kullanımı esnasında lüzum arzetmektedir.

Yıkanan halılar sıkma işlemine alınır. Bu aşamadaki püf nokta nedir diye soracak olursanız o da sıkma makinasının güçlü olması gerekir. çünkü iyice sıkılmış bir halının kuruma süreci kısalacağı için hem zamandan tasarruf yapılır hem de halılarınız daha kısa sürede teslim edilir.

Sıkmadan sonra halılar için kurutma aşaması başlar. Kurutma esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar birincisi halıların direk güneş ışığına maruz kalmamasıdır ki güneş ışığında kuruyan halıların ömrü kısalır. ayrıca kurumaya bırakılan halılar toza maruz kalmamalıdır. çünkü tozlu ortamda kurutulan halılar tam olarak temizlense bile daha sonra kirlenmiş olacağı için sonuç yine istenilen düzeyde olmayacaktır.

Kuruyan halılar daha sonra en az iki personel nezaretinde kalite ve leke kontrolüne alınmalıdır. Çünkü halı üzerinde çıkmayan bir leke ya da az bir ihtimal olmakla beraber iyi temizlenmemiş bir halı olabilir. Bu durumda halıya tekrar müdahale edilir gerekirse leke sökücü kullanılır hatta gerekirse yeniden yıkanır. Tüm işlemler bittikten sonra parfümlenen halılar kılıflara konulup teslimata hazır hale getirilir. Paketlenmiş halılarınız evinize teslim edildiğinde lütfen naylon ambalaj içinde uzun süre bırakmayınız. Çünkü naylon içinde uzun süre beklediği için hava almayan halılarda kötü bir koku oluşabilir. Bu yüzden evinize teslim edilen halılar hemen serilmeyecekse naylon kılıflardan çıkarılıp öyle bekletilmelidir.

Bu yazımızda sizlere halı yıkama ile ilgili önemli noktaları anlatmaya çalıştık. Tesisimizde yıkanan halılar için yıkama esnasında oldukça titiz bir çalışma yapılmaktadır. Halılarınızı bize gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Beykoz Santral Halı Yıkama olarak her zaman en iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. Kaliteli hizmet herkesin hakkıdır prensibi gereği yaptığımız işin yüksek kalite olması vizyonumuz açısından kırmızı çizgimizdir. Temiz ve sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle...

Bize Ulaşın


Copyright © 2019 | Beykoz Santral Halı & Koltuk Yıkama | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : Halı Yıkama Web Sitesi Tasarımı