BEYKOZ SANTRAL HALI KOLTUK YIKAMA | 0533 094 40 37

Halı Yıkama Gerekli Ama Zor Bir İş

Merhabalar çok sayın beykoz halı yıkama müşterilerimiz

Her eşyanın kullanım durumuna göre zamanla kirlenmesi söz konusudur. Bazı eşyalarımız çok çabuk kirlenirken bazıları daha uzun süreli temiz kalabilir. Örneğin kıyafetlerimiz çok kısa sürede kirlenir ve sık sık değiştirilmesi gerekir. Ya da yatak yorgan ve battaniyelerimiz yine aynı şekilde çok hızlı kirlenir. Aynı şekilde halılarımız da çok çabuk kirlenir çünkü günümüzün neredeyse tamamını halıların üzerinde geçiriyoruz. Saç tellerimizden ölü derilerimize kadar yemek lekelerinden diğer kir ve lekelere kadar bir çok kir ve lekeye maruz kalır. Belirli bir süre sonra temizlenmeyen halılar bizim ve çocuklarımızın sağlığı için tehdit oluşturmaya başlar. Bu nedenle halılar bahar temizliği kış temizliği ya da yaz temizliği sırasında muhakkak yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Peki halılarımızı nasıl temizleyebiliriz. Bunun 2 yolu var: birincisi kendimiz evimizde ya da bahçemizde kendi imkanlarımız ile yıkarız diğeri ise profesyonel bir beykoz halı yıkama firmasına verir onlara yıkatırız. Birinci yolu tavsiye etmiyoruz nedenlerini maddeler halinde analiz edelim. Neden evde kendi imkanlarımız ile yıkamak yerine bir halı yıkama tesisine vermeliyiz?

-Halıların tam anlamıyla temizlenmesi ancak uygun fırçalama, uygun bir durulama ve tazyikli su ile mümkün olabilmektedir. Evinizde kendi kas gücünüzle sağlayacağınız fırçalama hem fırçalama gücü hem de süresi bakımından yeterli olmayacaktır. Endüstriyel sistem halı yıkama makinaları ile yıkanan halılara makina gücüne sahip fırçalar ile fırçalama ve durulama mümkün olacağından ayrıca tazyikli su ile durulanacağı için tam bir temizlik mümkün olabilmektedir.

-Diğer bir husus evde yıkadığımız halılarımızda gereğinin çok üstünde su kullanırız bu sebeple gereksiz su sarfiyatı ile su faturamızın kabarması işten bile değildir.

-Evinizde yıkadığınız halılarınızda kullandığınız temizlik ürünleri halı yıkama için tam uygun olmayabilir. Oysa beykoz halı yıkama firmaları halılar için özel olarak üretilmiş halı şampuanları kullandığı için halı kir ve tozlarını hatta akar dediğimiz mikropları tam olarak dezenfekte edecekleri için yine gerçek bir temizlik sağlanmış olacaktır.

-Evde yıkanan halılar kuruması için genellikle balkonlara ya da bahçelere asılıyor bu durum halının kuruma aşamasında devamlı olarak toza maruz kalmasına sebep oluyor. Oysa tesiste yıkanan halılar tozsuz ortamda kurutulacağı için yıkama sonrası tekrar kirlenme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

-Leke konusunda evde yıkanan halılar için tam bir başarı asla mümkün olmamaktadır. Çünkü lekeler için özel solventler ve leke çıkarıcılar kullanılmalıdır. Bir beykoz halı yıkama firması halılarınız için uygun leke sökücülere sahip olduğu için gerçek bir temizliğin yanında lekelerden kurtulmak da mümkün olabilmektedir.

Yukarda saydığımız sebeplerden dolayı halı yıkamayı mümkün olduğu kadar evde yapmak yerine profesyonel bir beykoz halı yıkama firmasına vermek hem halının gerçek temizliği için hem de zor ve zahmetli bir işten kurtulma adına daha mantıklı olmaktadır. Kirlenen halılar için firmamız Beykoz Santral Halı Yıkama her zaman emrinizde olup bir telefon kadar yakınınızdadır. Halılarınızı bize zamanınızı sevdiklerinize ayırın...

Bize Ulaşın


Copyright © 2019 | Beykoz Santral Halı & Koltuk Yıkama | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : Halı Yıkama Web Sitesi Tasarımı