BEYKOZ SANTRAL HALI KOLTUK YIKAMA | 0533 094 40 37

Beykoz Halı Yıkama Püf Noktaları

Herhangi bir iş de olduğu gibi halı yıkama işleminin de bazı püf noktaları var. Beykoz Halı Yıkama püf noktaları nedir diye merak eden ziyaretçilerimiz için hem bir bilgilendirme hem de yaptığımız işle ilgili kabaca bilgi vermek adına tesisimize teslim ettiğiniz halılarınız yıkama süreci hangi aşamalardan oluşuyor ve bu aşamalarda hangi işlemler uygulanıyor adım adım yazalım.

Beykoz halı yıkama müşterimiz bizi arayıp halılarını almamızı istediği an süreç başlıyor. Ücretsiz servis ekibimiz belirtilen adrese gidip halıları teslim alıyor. Teslim alınan halılar karşılığında müşterimize kaç adet halı alındığını belirten makbuz teslim ediliyor.

Tesisimize getirilen halılar metrekaresi ölçüldükten sonra sıraya konuluyor. İş sırası gelen halılar öncelikle toz alma ve çırpma işlemine tabi tutuluyor. Halıların tozu çırpıldıktan sonra leke ve genel kontrol yapılıyor. Halının türüne, leke ve kir yoğunluğuna bağlı olarak farklı prosesler uygulandığı için bu işlem şart. Çünkü her halının yıkama süresinden tutun uygulanacak temizlik ürünlerine kadar bir çok konuda farklı şekilde işlem yapmayı gerektiriyor. Özetle her halı aynı işleme tabi tutulmuyor.

Bu aşamadan sonra halılar yıkama makinamıza alınıyor. Karar verilen yıkama şekli ve adedi gereğince yıkanıyor. Bu süreçte önemli olan makinanın fırça kalitesi iyi olması. Eğer kaliteli bir fırça ve kaliteli bir makina kullanmıyorsanız iyi bir temizlikten söz etmek maalesef mümkün değil. Uygun hızda ve uygun deterjan eşliğinde halılar fırçalama ve durulama içeren yıkama aşamasından çıkıyor. Eğer halı çok kirli ise sıkma aşamasından sonra tekrar makinaya alınıp aynı işlemler tekrarlanıyor. 

Yıkama aşamasından sonra Beykoz Halı Yıkama müşterimizin halıları sıkma işlemine alınıyor. Sıkma işleminden sonra toza maruz kalmaması için halılar kapalı kurutma alanımızda kurumaya bırakılıyor. Bazı halıların kurutma esnasında güneş görmemesi halının ömrü ve sağlığı için çok önemli. Ayrıca toz alan bir ortamda kurutulan halılar ne kadar iyi temizlenmiş olursa olsun kuruma aşamasında tekrardan kirlenmesi kaçınılmaz olacaktır.

Kurutma işleminin ardından halı leke ve kalite kontrolü yapılıyor. Bu aşamada çok hassas olmak gerekiyor. Masaya serilen halı titizlikle en az iki personel tarafından kontrol ediliyor. Çıkmamış bir leke ve iyi temizlenmemiş bir halı müşteriye bu şekilde teslim edilmiyor. Lekeli ve iyi temizlenmemiş olarak karar verilen halıya leke türüne uygun leke çıkarıcı ve tekrar yıkama işlemi uygulanıyor.

Kalite ve leke kontrolünden geçen halılar ambalajlanıp size değerli Beykoz Halı Yıkama müşterimizin evine teslim ediliyor. Kaliteden ödün vermeden hizmet vermeyi kendine prensip edinmiş olan firmamız Santral Halı Yıkama daima size hizmet vermeye hazır. Siz de kaliteli hizmet almak için bir telefonunuz yeterli. Unutmayın kaliteli hizmet almak sizin de hakkınız. Temiz ve sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle...

Bize Ulaşın


Copyright © 2019 | Beykoz Santral Halı & Koltuk Yıkama | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : Halı Yıkama Web Sitesi Tasarımı