BEYKOZ SANTRAL HALI KOLTUK YIKAMA | 0533 094 40 37

Beykoz Halı Yıkama Genel Değerlendirme

Merhabalar Sevgili Beykoz Halı Yıkama Müşterilerimiz

Her sektörde olduğu gibi halı yıkama sektörümüzde ülkemizde her geçen gün büyüyen ve gelişen bir sektör. Tedarikçi zincirinden tutun yan sanayii birimlerine kadar, hizmet alan vatandaşlarımızdan tutun hizmet arzı sağlayan firmalar ve tesislere kadar çok geniş yelpazede binlerce insanın ekonomik hayatını doğrudan ya da dolaylı etkileyen bir sektör olan Beykoz Halı Yıkama sektörü büyüklüğü oranında bazı önemli noktaları da beraberinde taşımaktadır. Bu kadar insanın etkilendiği bir sektörde haliyle bazı sorunlar olması da işin doğasının gereği olarak önümüzde durmaktadır. Gelin hep beraber halı yıkama hizmeti veren bir firma olarak sektörümüzde yer alan başlıca önemli noktalara bir göz atalım.

- Beykoz Halı Yıkama sektörü için en büyük sorunlardan bir tanesi kayıtdışı çalışan, geçici süreli ya da mevsimlik hizmet sunan halı yıkama firmaları olmaktadır maalesef. Gerekli ekipmana ve uzman personele sahip olmayan bu firmalar çoğu zaman oto yıkama dükkanlarını halı yıkama olarak da kullanmakta ve halıları yere yayarak yıkadıkları ve haliyle kaliteden ziyade günübirlik kazancı düşündükleri için ortaya pek de hoş olmayan bir durum çıkmaktadır. Gerek halı yıkama hijyen kalitesi gerekse yıkama sonrası ulaşılabilirlik anlamında çok büyük sıkıntı oluşturmaktadır bu tesisler. Diğer yandan kayıtdışı çalışan firmalar vergi prim gibi devlete ödenmesi gereken ücretleri de ödemedikleri için doğal olarak ülke ekonomisi içinde kayıp sayılmaktadırlar.

- Sektöre ait diğer bir sıkıntı yetişmiş insan gücünün yeterli olmayışıdır. Uzman ve tecrübeli personel istihdamı konusunda sıkıntı yaşayan Beykoz Halı Yıkama Firmaları her ne kadar yeni personel yetiştirme konusunda hassas davransalarda çok uzun süreli iş gücü sağlanamamaktadır. Halı yıkama işinin doğası gereği biraz da mevsimlik olması bu durumu tetikleyen etkenlerden biri olarak karşımızda durmaktadır. Şöyle ki yazın çalışan işletmeler kış boyu iş olmadığı için haliyle personel de başka sektörlere yönelmektedir. Son zamanlarda dört mevsim halı yıkama tesisleri sayısı arttıkça bu sorunda bir nebze olsun azalmaya doğru yönelmiştir.

- Kullanılan temizlik ürünlerinin kalitesi ve düşük ücret de ayrı birer sorun olarak karşımızda durmaktadır. Dükkan kirasından elektrik su faturalarına kadar, personel giderlerinden temizlik malzemelerine bir çok girdi maliyetini göğüslemek zorunda olan Beykoz Halı Yıkama Tesisleri için düşük ücretli hizmet sunma olanağını ortadan kaldırmaktadır. En azından kaliteli hizmet verme gayesi güden firmalar için bu başlı başına bir sorun olmaktadır. Unutulmamalıdır ki kaliteli hizmet ya da ürün ucuza mal olmadığı için tüketiciye de ucuz yansımamaktadır. Bir malın ya da hizmetin sadece fiyatına bakmak aldatılmayı baştan kabul etmek demektir. İşin doğası gereği her kalitenin bir bedelinin olması doğal bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

Bir çok sorundan sadece bir kaçını dile getirdiğimiz yazımızda bazı gerçekleri göz önüne sermeye çalıştık. Beykoz Halı Yıkama firmaları olarak kısa ve uzun vadede aşacağımıza inandığımız bu sorunları sektörümüzü kötü anlamda etkilemektedir. Her zaman kaliteyi öncelik olarak prensip edinmiş olan firmamız Santral Halı Yıkama olarak sizlere daha iyi hizmet vermek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bir telefon kadar yakınız. Sağlıklı ve tertemiz bir dünyada yaşamaya devam edebilmek umuduyla...

Bize Ulaşın


Copyright © 2019 | Beykoz Santral Halı & Koltuk Yıkama | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : Halı Yıkama Web Sitesi Tasarımı